fbpx

Co takový makléř dělá? 

Vyfotí nemovitost, udělá prohlídku a zkasíruje provizi. A ještě pár věcí navíc. A o těch vám chci povědět. 

Začíná to návštěvou klienta

Informační schůzka, na které zjistíme vaše potřeby. Taky vám představíme celý proces prodeje, krok po kroku. Od A až po Z. Od akviziční schůzky až po zakončení případu. 

Oceňování nemovitostí 

Už na první schůzku jdeme máme spoustu informací a v nejlepším případě také odhad tržní ceny.

 • Odhady jsou nejčastější služba, kterou poskytujeme
 • Vytvoření ceny je náročná disciplína 
 • Používáme mhoho různýcn nástrojů a srovnávacích metod

Home staging

Jestli že se dohodneme na zprostředkovatelské smlouvě, je třeba udělat řádnou prezentaci nemovitosti. 
Na realitních serverech, v tištěných médiích, na plachtách, na sociálních sítích. Potřebujeme získat co nejvíce zájemců. Stáhnout jejich pozornost z jiných nemovitostí a přilákat ji na naši.

Proto vyrobíme fotografie, videa, drony. Ovšem tomu ještě předchází příprava na fotografování a natáčení. Zůtulnění, uklizení, odosobnění, někdy musíme i vymalovat.

Fotografování

Následují profi služby. Fotky z mobilu jsou nepřípustné. Fotografování nemovitostí má své náležitosti a je nejlepší je svěřit odborníkovi.

Videoprohlídky 

Standardní součástí našich služeb jsou také videoprohlídky. Fotografie jsou skvělé a musí být profesionální. Avšak teprve videoprohlídka posune prezentaci nemovitosti na zcela jinou úroveň. 

Videa jsou pravdivá, živá, autentická, vzbuzují emoce a proto jsou tak přitažlivá.

Drony

Sami víte jak romanticky a poutavě působí letecké záběry. Dron ladně vynáší kameru nad ulici, nad město, nad vesnici, nad lesy a louky. Ne nadarmo lidé milují vyhlídky, rozhledny, věže a výhledy. A kupující se kochají nejen vaší nemovitostí ale celým okolím. Mladá maminka už se vidí, jak se procházím parkem s kočárkem. Čerstvý senior brázdí lesy s košíky plnými hub a městský člověk obráží ulice plné lákavě vypadajících vitrín moderních butiků. 

Prohlídky nemovitostí 

Prezentace se zdařila. Máme několik zájemců. Naplánujeme tedy prohlídky. Ty jsou již třešničkou na dortu, jelikož správná prezentace obsahuje vyčerpávající informace a dá se říci, že kupující nemovitost téměř zná. 

Před prohlídkou jsme vždy dříve. Zkontrolujeme zda je vše v pořádku a připravíme tištěné materiály pro všechny klienty. Klienti se vždy střídají a jsou zvaní na čas. Vy obdřžíte protokol o prohlídce od každého, kdo se pohybuje ve vašem bytě či domě.

Někdy se nepodaří najít kupujícího při prvním kole prohlídek, takže opakujeme. 

Právní servis

Součástí našich služeb je vždy právní servis. Spolupracujeme s prověřnými právníky. 

Nejčastější právní služby při prodeji nemovitostí jsou: 

 • Smlouva o zprostředkování prodeje 
 • Rezervační smlouva
 • Kupní smlouva
 • Pachtovní smlouva
 • Darovací smlouva
 • Zřízení práva stavby
 • Smlouvy o zřízení věcných břemen a zástavních smluv
 • Nájemní smlouva
 • Advokátní úschova
 • Ověřování podpisů
 • Návrhy na vklady do katastru nemovitostí

Poprodejní servis

Kdepak. Podpisem kupní smlouvy to zdaleka nekončí, milí klienti. Ještě jedno kolečko nás čeká: 

Dotáhneme to do konce: 

 • katastr
 • daň z nemovitosti 
 • ukončení a převody energií
 • pomůžeme s výběrem řemeslníků pro rekonstrukci, či stěhování

Emaily a obíhání úřadů

Spoustu dalších hodin věnujeme návštěvě katastru, banky, poradců, odhadců, advokátů. V každém případě je třeba něco jiného. Někdy můžeme vše pohodlně vyřešit telefonátem, ale častokrát se nevyhneme osobní návštěvě. 

Exkluzivní zastoupení nebo závod makléřů?

Klienti mnohdy namítají, že nechtějí exkluzivní smlouvu. Ale dokážete si řici proč? 

Pojďme se zeptat obráceně. Proč chtít exklusivitu. Proč je výhodná zejména pro klienta. 

Představte si, že vám přijde do bytu 5 makléřů, všem dovolíte, aby vaši nemovitost nabízeli. Hned zpočátku vám vše zabere mnohem více časů. 

Vaše nemovitost bude inzerována několikrát, což mate kupující. 

Všichni makléři chtějí prodat. Prodá však jen jeden. Začnou tedy soutěžit. Prezentace jsou spíchnuté horkou jehlou, prohlídky uspěchané. Kdo je první vítězí. A hrozí zde reálné riziko, že nemovitost bude prodána prvnímu, nikolik však nejlepšímu kupci. 

Přicházíte také o možnost udělat aukci nemovitosti a navýšit tak prodejní cenu. 

A naopak. Pokud dáte příležitost jednomu makléři, připraví precizně prezentaci a věnuje se všem úkolům, jak jak má. Jelikož není tlačen časem, může zorganizovat v klidu několik prohlídek. To samozřejmě nevylučuje spolupráci s ostatními makléři, kteří mohou například přivést bonitní kupce. Nevzniká chaos a vše probíhá podle plánu. 

Na jakou dobu se uzavírá exklusivita? 

Tuto dobu určitě sami. Může to být měsíc, avšak doporučeno je 3 - 6 měsíců. Po této době jednoduše. Když si dobře vyberete makléře, prodáte nemovitost za nejlepší možnou tržní cenu. 

 

Náše kompletní služby šetří vaše nervy, čas i peníze.

PRODEJ

PRODEJ

Začíná to první konzultací a odhadem tržní ceny. Následuje příprava prezentace nemovitosti, rozšíření do éteru, týdenní reporty, prověření kupujících, prohlídky nemovitostí. Samozřejmostí je příprava kupních smluv, zaběhnutí na katastr až po poprodejní servis.

Chci prodat

KOUPĚ

KOUPĚ

Vyhledám tu nejlepší nemovitost, prověřím vše důležité, doprovodím vás na prohlídku, zaběhnu na katastr, zajistím právní servis.

Chci koupit

PRONÁJEM

PRONÁJEM

Nastavíme správnou tržní cenu, prezentaci nemovitosti, prověříme zájemce, zajistíme právní servis, pomůžeme se zpracováním daní. Ušetříte spoustu času.

Chci pronajmout

Kontaktujte nás

 
Realitní makléř Lenka Malíková je nezávislým podnikatelem podnikajícím na základě živnostenského listu, IČ 749 245 08