fbpx

Nalévám si z bílou šardonku a šíleně mě pálí slzy v očích. Musím se z toho vypsat.

V roce 2009 jsem založila maličkou cestovní kancelář. Své třetí „dítě“ jsem vedla prvními krůčky, piplala od nuly.

Nalévám si z bílou šardonku a šíleně mě pálí slzy v očích. Musím se z toho vypsat.

V roce 2009 jsem založila maličkou cestovní kancelář. Své třetí „dítě“ jsem vedla prvními krůčky, piplala od nuly.

Vše jsem se sama naučila, získala stálé a oddané klienty a stala se uznávanou v oboru, specialista na školní zájezdy po Evropě.

Moji skvělí průvodci a já jsme prováděli tisíce dětí a studentů ročně nástrahami cestování po celé Evropě. Co týden jsem objela 4 státy Evropy s partou puberťáku v zádech a hrdě učila děti kulturu cestování se vším, co přináší. Poznala jsem desítky učitelů, se kterými jsme se spřátelili a naše práce v cestovním ruchu dávala smysl a hlavně neuvěřitelně opojný pocit svobody, který jsem na tom všem milovala nejvíce. Tento pocit svobody nás „profíky“ v cestovním ruchu spojuje. Úspěch kanceláře podtrhla úžasná živelná Jana, kterou jsem najala na marketing a báječná, spolehlivá, pracovitá Věrka v kanceláři. Díky náhodám osudu, které mi tyto ženy přivedly do cesty.

11 let jsem budovala něco, co mi vyžral koronavirus od základů

Přišlo jaro 2020. Se strnulými zraky a bušícím srdcem jsme denně sledovali, jak se plní neuvěřitelná a nepředvídatelná noční můra. Zlý sen, který jsme nikdy nemysleli, že se může stát. Přišli jsme v mžiku o veškerou práci. Téměř všichni klienti zrušili všechny zájezdy. Během měsíců bylo po všem. Co teď. Moje cestovka, pro kterou jsem dýchala, každý den vstávala do kanceláře a odprovázela tisíce zájezdů, umírá.

Mám postižení: Jsem nevyléčitelný optimista

Nenechám se zlomit. Ke dnu je ještě hodně daleko. Cestovku jsem zakonzervovala na minimálních, téměř nulových nákladech. Klienti nás podrželi a se všemi jsme se dohodli v dobrém, tak aby nikdo o nic nepřišel. Cestovka „běží“ dál a je připravená k procitnutí, až přijde čas.

Musím se začít živit jinak. Ale čím chceš ohromit děvče?

Co mohu nabídnout? Ve svých 35 letech? No dobře. V 41 letech. :-)
Umím jednat s lidmi, nějakou administrativu, drobet marketingu, jazyky, znalost evropských dějin? To je teda terno, holka. Co s tím? To nevím, koho s tím ohromím. Svoji technickou odbornost z vejšky raději nebudu zmiňovat. To už je fakt dávno.
Co hledám? Něco, co bude stejně akční, podnětné, zajímavé a přijdu mezi lidi. Musí to být služby. Na prodavačku v Kaufíku mám ještě čas, tu si nechávám na důchod. Chci být ještě někde užitečná. Pořád cítím energii a radost ze života. Není divu, od jara jsem odpočívala, že.

!!! Hledáme makléře !!! Řval inzerát.

S touhle myšlenkou jsem pohrávala již dřív, jenže tehdy mě uchvátil cestovní ruch. Tak proč to nezkusit nyní. Koronáč mě vlastně pošťouchnul. Do oka mi padl RE/MAX. Vnímám tuto značku už dlouho, mohlo by to fungovat.

Přijďte se laskavě představit, paní Malíková.

Tak si mě pozvali. No hurá, aspoň něco.
Vykročila jsem rázným krokem na schůzku s tím, že nemám co ztratit a jdu si vlastně jenom pokecat. Aspoň jsem měla konečně důvod stáhnout "zablemtané" tepláky a trošku si nahonit po čase páčo, který mi dost narostlo, když nefungovaly na jaře kadeřnice. (pozn. zablemtané: to je ale krásné české slůvko, viďte :-)).
Pan vedoucí mě již čekal na ulici. Nejspíš chtěl vědět, jak působím na první pohled. Bylo to fajn pokec, nejspíš jsem udělala dojem a asi jsem se mu zamlouvala. Tak mě vzali.

Už se to na mě valí.

Školení, učení, zákony, prohlídky, focení, jednání, telefonování…Hrnou to do mě horem, spodem. Katastr, pozemky, zákony, AML, insolvence, GDPR, hypotéky... Co všechno musí makléř zvládat?
Školím se, učím se. Realitního makléře nemůže dnes dělat každý. Musíte mít státní zkoušku. Věděli jste to? Je to novinka a je to super. Nová výzva. Miluju výzvy.

Jsem realitní makléř.

Jsem pod křídly RE/MAX. Upřímně řečeno, tahle firma na mě udělala od počátku dojem. Proto jsem jim na to kývla. Dbají úzkostlivě na etiku a kvalitu, což je pro mě zásadní. Vy klienti mě znáte a víte, jak jednám. Že jedeme na férovku a na přímo.

Věrka mi zůstala. Jedeme dál.

Pokračujeme dál, ve stejném duchu, stejným tempem. Se stejným týmem. Je to sice velká životní zkouška, ale ty my přece milujeme!
Přesedlali jsme z cestovního ruchu do realitních služeb.

Éra RE/MAX

Dovolím si touto cestou nabídnout své služby realitního makléře vám všem, milí klienti. Vaší rodině a přátelům. Pokud potřebujete prodat, pronajmout, koupit nemovitost. Prosím, obraťte se na mě. Jsem připravena vás provést realitním trhem bezpečně a s grácií.

Jsem realitní makléř společnosti RE/MAX.

Vy jste dočetli až sem?

Milí klienti, jak bylo již řečeno výše. Naše malá Cestovní kancelář Zájezd funguje dál. Jen trošku dřímá a čerpá sílu. Jak dáte pokyn, probudí se plná síly a připravená vám posloužit.

Zachovejte nám přízeň.

Tohle není nekrolog!

Poděkování za bezvadnou spolupráci patří všem mým průvodcům, Janě a Věrce, řidičům a potažmo dopravcům. Doufám, že tohle neberete jako nekrolog, protože já určitě ne. :-)

Budu se těšit na viděnou, ať už na poli cestovního ruchu či realit.

S úctou

Lenka Malíková

realitni makléř pro Brno a Jižní Moravu

PRODEJ

PRODEJ

Začíná to první konzultací a odhadem tržní ceny. Následuje příprava prezentace nemovitosti, rozšíření do éteru, týdenní reporty, prověření kupujících, prohlídky nemovitostí. Samozřejmostí je příprava kupních smluv, zaběhnutí na katastr až po poprodejní servis.

Chci prodat

KOUPĚ

KOUPĚ

Vyhledám tu nejlepší nemovitost, prověřím vše důležité, doprovodím vás na prohlídku, zaběhnu na katastr, zajistím právní servis.

Chci koupit

PRONÁJEM

PRONÁJEM

Nastavíme správnou tržní cenu, prezentaci nemovitosti, prověříme zájemce, zajistíme právní servis, pomůžeme se zpracováním daní. Ušetříte spoustu času.

Chci pronajmout

Kontaktujte nás

 
Realitní makléř Lenka Malíková je nezávislým podnikatelem podnikajícím na základě živnostenského listu, IČ 749 245 08